PARLAMENDIINFO KESKUS

 
 
 
 
 
 
 

Mina luban ...  

 

Lähenemas on kohalike omavalitsuse volikogude valimised.

 

 

Loe pikemalt ›
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fookuses on populismi esiletõus Euroopas

 

Mis on Euroopa poliitikas nii populaarseks muutunud populismi põhiidee ja miks selle esiletõusule peab tähelepanu pöörama?
Euroopa Liidu infokeskuse uus fookusleht koondab huvilistele info nii teaduslikest käsitlustest kui ka Eesti meedias ilmunud põhilistest arvamuslugudest

 
 
Loe pikemalt ›
 
 
 
 
 
 

Digiteeritud õigusaktid aastatest 1940-1990

 

Kui õigusaktidega 1940ndatest, 1960ndatest või 1970ndatest aastatest oli siiani võimalik tutvuda vaid raamatukogus kohapeal, siis nüüd saab neid Rahvusraamatukogu digitaalarhiivis DIGAR lugeda ka elektrooniliselt.

Head tutvumist! >
 
 
 
 
 
 
 
 

Summaria Iuridica

 

Uue numbri fookuses on isejuhtivad autod ning õigusliku vastutuse jagamine inimese ja roboti vahel. Lisaks tutvustame aktuaalseid teemasid teiste riikide õigusest, nagu näiteks valeuudised ja digitaalse kommunikatsiooniruumi reguleerimine Saksamaal, vanemahüvitised ja raskes olukorras noorte märkamine Soomes, Brexiti mõju riigisisesele õigusele Suurbritannias jpm.

 
 
Kasulikku lugemist! >
 
 
 
 

Ühiskonnauuringud

 

Eesti asutuste ja mõttekodade tellitud ja tehtud uuringuid kajastav väljaanne koondab seekord uuringuid hariduse, avaliku teenistuse, tuleviku töö ja muudel teemadel.

 
 
 
Tutvu uuringutega >
 
 
 
 

Raamatututvustused

 
 
 
 
 
 

Euroopa Parlamendi saadikud ja veeb

 

 

Parlamendiliikmed kasutavad aina enam veebikeskkondi ja sotsiaalmeediaplatvorme, et ennast ja oma seisukohti valijatele ja laiemale avalikkusele esitleda. Raamatut "Members of the European Parliament on the web : transparency, information and representation on personal websites of parliamentarians" saab lugeda ja koju laenata 5. korrusel asuvas Euroopa Liidu infokeskuses.

Loe tutvustust >
 

Raamat Eesti ühiskonna muutumisest

 

Raamatus „Eesti ühiskond kiirenevas ajas : uuringu “Mina. Maailm. Meedia” 2002-2014 tulemused“  analüüsitakse, et mis iseloomustab Eesti ühiskonda praegu ja kuhu oleme minemas.

Raamatut saab laenata ka koju

Loe tutvustust >
 

Põhiseaduse keelest

 

 

 

Raamatus „European constitutional language“ uuritakse riigiõiguse põhimõtteid ja nende keelelist väljendust Euroopa riikide põhiseadustes. Raamatut saab lugeda ja koju laenata 6. korrusel asuvast õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide lugemissaalist.

Loe tutvustust >
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Taastulemine – VII Riigikogu alustas

 

Oktoobris avatakse Riigikogu hoones Rahvusraamatukogu ja Riigikogu Kantselei koostöös valminud näitus VII Riigikogu valimisest. VII Riigikogu valimised ja Vabariigi Presidendi valimiste I voor toimusid 20. septembril 1992.

Loe pikemalt >
 

Eesti Vabariigi Põhiseadus 25

 

 

Põhiseaduse vastuvõtmisest möödus 25. aastat ning selle tähistamiseks on õigusteaduse saalis koostatud näitus. Välja on pandud kõik põhiseaduse kommenteeritud väljaanded ning valik põhiseaduse tekstidest erinevates keeltes.

Loe pikemalt >
 
 
 
 

Rahvusraamatukogu konverentsikeskus kutsub!

 

Rahvusraamatukogu Konverentsikeskus on suurepärane paik nii väiksemate
nõupidamiste kui ka suurte ja esinduslike konverentside korraldamiseks .
Meil on kümme erineva suurusega konverentsiruumi.

 

Lisainfo ja tellimine 630 7262 või konverents@nlib.ee

 
 
Uuri täpsemalt! >
 
 

Eesti Rahvusraamatukogu  Tõnismägi 2 15189 Tallinn  

Tel. 630 7611  nlib@nlib.ee